Japonské nože Kai Wasabi

Jedná se o velmi kvalitní nože, s kterými bude spokojený skoro každý. Tato sada se k nám dostala s některými noži již lehce poničenými od předchozího nejspíše strojového broušení, a tak nebylo možné ostří dokonale vyleštit, neboť bychom museli odbrousit značné množství materiálu a zbytečně tak zkrátili životnost nože.

Některé nože byly broušené jednostranně (tzv. Single Bevel) s kterými je krájení jiné a je potřeba s nimi umět zacházet. Ostří bylo postupně broušeno na vodních kamenech až do hrubosti 6000 JIS a následně obtaženo na kůži pro perfektní ostří.


Domácí kuchyňský nůž

Byl to smutný pohled, ale špičku jsme vytvořili zcela novou. Sice se změnila geometrie nože, a tak jsme nůž znovu vytvarovali, ale byl to jediný možný způsob, jak čepel opravit a nyní je připraven k dalšímu použití.

*PS: Prosím, nepoužívejte nůž místo šroubováku. 

Japonský damaškový nůž

Další japonský kousek od značky Tuo Ring, který jsme brousili tentokrát v poměru 50 / 50 je již nějakou dobu zpět v kuchyni u svého majitele a dál může perfektně sloužit.

Nůž je vyroben z tvrdé damaškové ocele VG-10, díky které si svůj tvar čepele a tím i svoji ostrost udrží při správném zacházení po dlouho dobu.

Kapesní nůž

Zavírací nůž ideální do každé kapsy a to nejen při cestě do přírody. Využít ho můžete skoro na cokoliv.

Ostří opraveno a jemné nerovnosti od různých záseků odstraněny. Na závěr čepel i rukojeť lehce potřena  kaméliovým olejem pro ochranu a oživení vzhledu.

Nůž Wüsthof Classic

Velmi povedený nůž, který oddělá pořádný kus práce. Ostří bylo postupně broušeno na vodních kamenech o zrnitostech: 600 / 1000 / 3000 a samozřejmě jsme nůž předali s lehkým odstraněním škrábanců pomocí vodních smirků.

Nůž F. Dick

Někdy se nám do rukou dostanou opravdu smutné kousky, ale snažíme se pro ně udělat maximum. Stačí trocha lásky, péče a nůž může zpět do akce jako nový, bez známek poškození.

Jedná se o velmi kvalitní santoku nůž F. Dick německé prémiové značky pro všestranné využití v kuchyni. Vhodný jak pro profesionální kuchaře, tak i pro vysoké nároky v domácí kuchyni.


Japonský damaškový nůž

Nůž broušený v poměru 30 / 70 si poradí s každou surovinou. Každému kuchaři vyhovuje jiný úhel a takto vyleštěné ostří projede masem jako máslem.

Japonské nože jsou známé především výbornou ostrostí, tenkou čepelí a tím i svou malou hmotností. Lehké nože oceníte vždy při delší době krájení.

Profesionální nůž skládaný z pevného a tvrdého jádra, které je doplněno po stranách dekorativním damaškem si brzo oblíbíte. 


Nůž do domácí kuchyně

Při broušení jsme nůž končili na kameni 3000, takto nabroušené ostří lze využít v domácí kuchyni téměř na cokoliv. Svou univerzálností se Vám bude hodit na porcování a při vaření všeho druhu.

Jedná se o běžný nůž z nerezové oceli s nýtovanou rukojetí. Výborný pomocník při domácím vaření.


Sledujte náš: Instagram / Facebook

Chcete aby Vám neunikl žádný kousek, který se k nám dostane? Sledujte pravidelně náš instagram, kam vkládáme to nejdůležitejší. Buďte vždy v obraze.